5 krokov k tomu, ako sa stať dobým copywriterom

5 krokov k tomu, ako sa stať dobým copywriterom

Byť dobrým copywriterom, to nie je len tak. Najprv si musíte odpísať tisícky znakov a normostrán a ak budete naozaj dobrí, tak jedného dňa môžete zarábať pekné peniaze a písať o tom, o čom sami chcete. Inak povedané, nebrať každú, a to aj tú najhoršie platenú, zákazku. Páči sa vám takáto predstava? Tu je päť krokov, ktoré vedú k jej dosiahnutie.
Žena s hnedými vlasmi sa usmieva

  1. Začnite od základov

Slovenská gramatika nie je ničím jednoduchým, takže sa naozaj nemusíte hanbiť za to, že ju neovládate na sto percent. Ak však chcete zarábať písaním, budete sa ju musieť naučiť. Ako na to? Zožeňte si učebnicu z prvého stupňa základnej školy a začnite od úplných základov, verte, že takto sa gramatiku preučíte najlepšie a najjednoduchšie.

  1. Naučte sa SEO

Každý dobrý copywriter, by mal k svojim pisateľským službám, bezpodmienečne poskytovať aj SEO služby. Ide o akúsi pridanú hodnotu, bez ktorej budete dobrým pisálkom len veľmi ťažko. Pochopiť základy SEO pritom nie je nič komplikované. Zameriavajte sa hlavne na SEO texty. ostatné veci vám až tak veľmi nebude treba.

  1. Dodržiavajte termíny

Dodržiavanie termínov síce nesúvisí priamo s písaním, no v rámci copywritngu ide o nesmierne podstatnú vec. Vždy si na seba berte len toľko, koľko ste schopní reálne zvládnuť, teda napísať. Vidina zárobku je síce pekná, no nezodpovedným prístupom si môžete skôr uškodiť, ako si pomôcť.Žena v svetri sedí pri okne a pracuje na notebooku

  1. Komunikujte so zákazníkmi

Komunikácia je základom v každej oblasti v našich životoch. Pred tým, ako sa do písania textu pustíte, si vždy do posledného detailu dohodnite to, ako presne majú texty vyzerať. Opýtajte sa pokojne aj na hlúposti. Kto sa veľa pýta, ten sa veľa dozvie.

  1. Naučte sa čítať s porozumením

Ako copywriter nebudete písať len o veciach, o ktorých máte bohaté vedomosti. Prácu vám nesmierne uľahčí to, ak sa naučíte čítať s porozumením. Tak budete môcť písať aj o veciach, ktoré vám nie sú úplne známe, za pomerne krátky čas.

Byť dobrým copywriterom, to nie je len tak. Najprv si musíte odpísať tisícky znakov a normostrán a ak budete naozaj dobrí, tak jedného dňa môžete zarábať pekné peniaze a písať o tom, o čom sami chcete. Inak povedané, nebrať každú, a to aj tú najhoršie platenú, zákazku. Páči sa vám takáto predstava? Tu je päť…