Iránske sankcie ohrozujú riešenia v oblasti Severného mora

Iránske sankcie ohrozujú riešenia v oblasti Severného mora

Spoločnosť BP podniká obrovské množstvo obchodných aktivít v USA a bude mať zúfalo záujem vyhnúť sa tomu, aby bola považovaná za obchodného partnera iránskeho štátu. Je to dobrý príklad toho, ako sankcie proti štátu môžu mať pre medzinárodnú podnikateľskú komunitu veľké dôsledky.
Predseda spoločnosti Serica Tony Craven-Walker povedal, že stále dúfa, že dohoda sa uzavrie a že pre veľké britské rodiny a podniky nebude prerušený hlavný zdroj plynu.

rafinérie

Jednou z podmienok uzatvorenia obchodu je však získanie licencie na činnosť od ministerstva financií USA, čo je spochybnené bezprostredným opätovným zavedením amerických sankcií voči Iránu. BP a Serica obaja uviedli, že nemajú v úmysle zastaviť výrobu v krátkodobom horizonte.
Serica však pripustila, že bude pravdepodobne musieť zmeniť personál a spoločnosti, ktoré sa podieľajú na prevádzkovaní poľa, aby sa zabezpečilo, že nebudú žiadne osoby alebo subjekty z USA zapojené.

plošina

Chladné počasie
Zásoby plynu v Spojenom kráľovstve sa ukázali ako veľmi nepriepustné počas nedávnej studenej zimy, keď spoločnosť National Grid vydala varovanie o deficite plynu, ktoré viedlo k tomu, že niektoré spoločnosti súhlasili s obmedzením ich spotreby na ochranu domácností.

Iránsky minister petrolej Bijan Namdar Zanganeh uviedol, že nadnárodné spoločnosti vrátane spoločnosti Royal Dutch Shell, francúzskej spoločnosti Total, talianskej spoločnosti ENI, japonského Inpexu a Petronasa v Malajzii predložili návrhy na rozšírenie ropného poľa Azadegan v blízkosti irackých hraníc.
Pre tie spoločnosti s významným podnikaním v USA – napríklad Shell a Total – môžu byť tieto návrhy potrebné vyradiť. Celkovo je mimoriadne vystavený, keďže v Iráne vynakladal významné investície.

vlajka

Medzitým ministerstvo pre medzinárodný obchod uviedlo, že vláda "naďalej plne podporuje rozšírenie našich obchodných vzťahov s Iránom".

Spoločnosť BP podniká obrovské množstvo obchodných aktivít v USA a bude mať zúfalo záujem vyhnúť sa tomu, aby bola považovaná za obchodného partnera iránskeho štátu. Je to dobrý príklad toho, ako sankcie proti štátu môžu mať pre medzinárodnú podnikateľskú komunitu veľké dôsledky. Predseda spoločnosti Serica Tony Craven-Walker povedal, že stále dúfa, že dohoda sa uzavrie…