Orgazmus prináša blahodárne účinky

Orgazmus prináša blahodárne účinky

Orgazmus je pravdepodobne tým, kvôli čomu radi praktizujeme sex nehľadiac na to, či vravíme o mužoch alebo ženách. Práve tento niekoľkosekundový pocit sa nedá ničím nahradiť a je vlastne vyvrcholením kvalitného styku. Tohto faktu sme si vedomí, avšak zaujímavo pôsobí informácia, že orgazmus je pozitívnym pojmom takisto z hľadiska medicíny a nášho zdravia.

Muž v obleku, palec hore, úspech

Cítiteľným znakom prospešných účinkov je už len samotný stav psychiky pri (a po) jeho dosiahnutí. Výsledkom orgazmu je ale tiež fakt, že mužské i ženské telo pri ňom uvoľňuje vyššie množstvo oxytocínu. Tento proces je následne dôvodom vzniku príjemného pôžitku a uvoľnenia, pričom  znakom je šteklivý pocit po celom tele. Zároveň sa uvoľňuje hormón prolaktín, ktorý je zasa faktorom pocitov spokojnosti.

Z celkového hľadiska orgazmus dokáže tlmiť bolesť. V prípade žien je dokonca odporučeným liečivom proti migréne, no rovnako pomáha proti bolestiam v celom tele. Efekt je síce okamžitý a považujeme ho za viac-menej krátkodobý, no v skutočnosti ľudia, ktorí ho zažívajú https://www.poradna-prava.sk/sk/aktuality/romske-zeny-na-slovensku-zazivaju-ponizovanie-a-diskriminaciu-v-pristupe-k-reprodukcnej-zdravotnej-starostlivosti/ pravidelne a niekoľkokrát do týždňa, sú imúnnejší proti prudkým bolestiam a dokonca vážnejším diagnózam, akými sú problémy so srdcom či mozgová príhoda.

Žena v posteli, vášeň, čiernobiele

Je zároveň pravda, že ľudia, ktorí zažívajú orgazmus pravidelne sú takisto náchylnejší k tomu byť šťastnejší a spokojnejší vo svojom súkromnom živote.

Alternatívy pre osamelých a sexuálne „neaktívnych“

Nie však každý má svoju polovičku alebo nie každý vzťah predstavuje harmóniu. V nemálo prípadoch je tak alternatívou sex privat michalovce alebo podobné šteklivé sex ponuky a služby. A áno, istým riešením je takisto masturbácia. V pomerne bohatej miere aj táto „svojpomoc“ prináša totožné účinky spojené s relaxáciou a uvoľnením mysle či celkovo príjemnejším pocitom. U niekoho síce môže vyvolávať pocity „viny“ alebo myšlienky nad svojou samotou, z väčšinového hľadiska je ale efekt opačný a teda skôr prínosný. Tento krok je v konečnom dôsledku lepší, než svoju sexualitu zanedbávať.

Orgazmus je pravdepodobne tým, kvôli čomu radi praktizujeme sex nehľadiac na to, či vravíme o mužoch alebo ženách. Práve tento niekoľkosekundový pocit sa nedá ničím nahradiť a je vlastne vyvrcholením kvalitného styku. Tohto faktu sme si vedomí, avšak zaujímavo pôsobí informácia, že orgazmus je pozitívnym pojmom takisto z hľadiska medicíny a nášho zdravia. Cítiteľným znakom prospešných účinkov je už…