Solárne kolektory ako ekologické riešenie pre domácnosti

Solárne kolektory ako ekologické riešenie pre domácnosti

Bývať ekonomicky a ekologicky, tak po tom túži mnoho ľudí. V poslednej dekáde sa začína slovo ekológia v dnešnej spoločnosti skloňovať čoraz častejšie. Niet sa čomu čudovať – neustále dochádza k znečisťovaniu planéty, v rovnakom čase sú však na trh prinášané nové, ekologické riešenia. Vďaka využívaniu obnoviteľných zdrojov energií sa domácnosti naozaj stanú ekologickými za súčasného znižovania nákladov potrebných na chod domácnosti. Solárne kolektory predstavujú obľúbené technické zariadenia, vďaka ktorým bude vaša domácnosť moderná.

panely

Plaťte menej za energie vďaka solárnym kolektorom

Slnečná energia predstavuje jednu z najdôležitejších energií pre ľudstvo. Svoju nenahraditeľnú úlohu si vydobila aj v oblasti premieňania energií v domácnostiach pre vlastnú potrebu. Slnko predstavuje zdroj, ktorý produkuje energiu, ktorá je prakticky nevyčerpateľná. Slnečná energia sa tiež zaraďuje do kategórie obnoviteľných zdrojov. Jej získavanie je teda prakticky zadarmo. Potrebné je však vlastniť zariadenie, ktoré slnečné lúče zachytáva a premieňa na iné energie, vďaka ktorým je zabezpečený ekonomický chod domácnosti. Vďaka kolektorom je možné získavať teplú úžitkovú vodu, vyhrievať bazény, získavať paru, prípadne technologické teplo.

solární panel

Základom solárnych kolektorov je absorbér, ktorý slúži na zachytávanie slnečných lúčov a ich zhromažďovanie na jedno miesto. Na vrchu absorbéra dochádza k premene slnečnej energie na tepelnú, ktorá je následne odovzdávaná vďaka teplonosnej kvapaline do výmenníka, v ktorom sa získané teplo využíva pri príprave teplej vody. Teplonosná kvapalina je tvorená vodou a nemrznúcou ekologickou zmesou. Solárne systémy bývajú zväčša doplnené iným zariadením, ktoré predstavuje záložný zdroj – napríklad elektrinou, plynom alebo biomasou. Efektívnosť tohto zariadenia ovplyvňuje aj sklon zariadenia, ktorý je rozdielny v jednotlivých ročných obdobiach. Súčasné solárne kolektory využívajú selektívnu absorbčnú vrstvu. Oproti klasickému čiernemu náteru pracuje efektívnejšie, nakoľko zachytáva aj slnečné žiarenie, ktoré je rozptýlené v atmosfére (difúzne žiarenie).

Využívajte aj vy slnečnú energiu vo vašej domácnosti pomocou solárnych kolektorov

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí dať využívaniu slnečnej energie v domácnosti zelenú. Jedným z hlavných dôvodov je aj to, že je všade dostupná okolo nás – jej využívanie vás teda nebude stáť takmer nič. Ďalším dôvodom je aj to, že používanie je ekologické – slnečná energia patrí do kategórie obnoviteľných zdrojov. Ak ste každý mesiac netrpezlivo čakali na účet za využívanie energií, solárne kolektory sú pre vás tým správnym riešením. Už viac nebudete závislí na distribútoroch energií a na cenách, aké si stanovili. A je toho oveľa viac. Navštívte stránku https://www.viessmann.sk/ a zisite viac!

Bývať ekonomicky a ekologicky, tak po tom túži mnoho ľudí. V poslednej dekáde sa začína slovo ekológia v dnešnej spoločnosti skloňovať čoraz častejšie. Niet sa čomu čudovať – neustále dochádza k znečisťovaniu planéty, v rovnakom čase sú však na trh prinášané nové, ekologické riešenia. Vďaka využívaniu obnoviteľných zdrojov energií sa domácnosti naozaj stanú ekologickými za…