Celosklenené schodisko alebo radšej sklenené zábradlie?

Celosklenené schodisko alebo radšej sklenené zábradlie?

V súčasných či už firemných ako aj rodinných interiéroch začína dominovať sklo, respektíve sklenené prvky. Výnimkou dokonca nie sú sklenené schodiská s veľmi atraktívnym a moderným dizajnom. Niet pochýb, že ide o prvok, ktorý viditeľne oživí a zmodernizuje aj okolitý priestor. Respektíve konkrétnu časť interiéru, kde sa bude nachádzať. Viditeľne tým stúpne vizuálna hodnota štýlu bývania.

Luxusné schodisko

Je tu ale aj iná zaujímavá a v podstate známejšia možnosť. Túto doposiaľ uprednostňuje viac záujemcov, ktorým učaroval sklenený dizajn a jeho kvality. Podobný efekt totiž dokáže vášmu „obyčajnému“ schodisku priniesť sklenené zabradlie na schody.

Chôdza po sklenených schodoch

Môžeme teda vopred zvážiť fakt, či požadujeme kúsok elegancie alebo to chceme potiahnuť ešte ďalej a mať z tohto originálneho materiálu zhotovené celé schodisko. Úlohu tak zohráva aj individuálny vkus, kedy niekto túto druhú možnosť dokáže považovať za extrémnu či extravagantnú a naopak prvú možnosť, teda zábradlie zo skla, považovať za ten správny kompromis a zlatú strednú cestu.

Z hľadiska zábradlí ale okrem dizajnu samozrejme vravíme tiež o ich prioritnom účele- istia naše bezpečie pri chôdzi. Naopak po vizuálnej stránke je ešte vhodné dodať, že sú v podstate univerzálne a ľahko sa prispôsobia, respektíve dajú sa kombinovať s viacerými materiálmi. Veľmi pekne a esteticky ukáže najmä kombinácia skleneného zábradlia s drevenými schodmi.

Schodisko, sklenené zábradlie

Originálne dizajnové kvality však rozhodne nemôžeme uprieť ani celosklenenému schodisku. Možno trochu extravagantné, no viditeľne štýlové a trendové prevedenie je určite potešením pre oči pre nejedného človeka. Je dôležité, že sú odolné voči bežnému opotrebeniu a teda určené k bežnej prevádzke, no opatrní by sme mali byť akurát pri chôdzi po nich s topánkami na opätkoch. Tieto po sebe môžu zanechať neželané „bodky“.

V súčasných či už firemných ako aj rodinných interiéroch začína dominovať sklo, respektíve sklenené prvky. Výnimkou dokonca nie sú sklenené schodiská s veľmi atraktívnym a moderným dizajnom. Niet pochýb, že ide o prvok, ktorý viditeľne oživí a zmodernizuje aj okolitý priestor. Respektíve konkrétnu časť interiéru, kde sa bude nachádzať. Viditeľne tým stúpne vizuálna hodnota štýlu…