Každé schody dostanú iný výzor, ak ich vybavíte nerezovým zábradlím

Každé schody dostanú iný výzor, ak ich vybavíte nerezovým zábradlím

Vykúkať z balkóna, vystupovať po schodoch či posedieť si na terase byť malo byť v prvom rade bezpečné. Túto úlohu plní zábradlie, ktoré môže byť vyrobené z rôznych materiálov, dreva, ocele či nerezu. A práve nerez sa v posledných rokoch stal miláčikom dizajnérov a architektov, ale páči sa aj zákazníkom, ktorí si zaobstarávajú nejakú nehnuteľnosť, či už na bývanie alebo podnikanie. Takmer v každej budove sa nachádza nejaký prvok z nerezu, najčastejšie to bývajú schody.

skleneneá-priečka-s-funkciou-zábradlia-310x252

Nerez je materiál s dlhou životnosťou, je nadčasový, elegantný, nevyžaduje nijaké zvláštne spôsoby ošetrovania a dlhé roky si udrží svoj pôvodný vzhľad. Stačí poutierať ho od nečistôt a prachu a následne preleštiť vhodným prípravkom. Zábradlie z neho môže byť stĺpikové alebo so sklenenou výplňou. Nosná konštrukcia je vytvorená z nerezových stĺpikov rôznych tvarov, okrúhle, štvorcové alebo obdĺžnikové a výplň tvoria takisto nerezové tyčky osadené v normou udaných vzdialenostiach od seba, toto nazývame stĺpikové zábradlie. Ak medzi stĺpiky nosnej konštrukcie upevníme sklo, hovoríme o sklenenom zábradlí. Na sklenenú výplň sa používa výlučne bezpečnostné sklo connex v priehľadnom alebo matnom prevedení. Tento materiál je vhodný do interiéru, ale aj do vonkajších priestorov, tam však treba použiť odolnejšiu oceľ, pretože v exteriéri musí nerez odolávať nepriazni počasia.

3113096

Nerezové zábradlie je vhodné ako doplnok do každého štýlu, je elegantné a nadčasové, nepôsobí rušivo, ale práve naopak, celé dielo pozdvihne na estetickejšiu úroveň. To, koľko peňazí by ste si mali pripraviť v prípade, že máte v pláne nechať si nerezove zabradlie na schody zábradlie vyrobiť na mieru, je otázka viacerých faktorov a nedá sa vopred jednoznačne určiť. Je totiž rozhodujúce, koľko materiálu bude použitého, či bude treba vyrábať atypické prvky alebo nejaké špeciálne doplnky, takže vopred uvedená cena je iba orientačná. Vyššie vstupné náklady však vykompenzuje skutočnosť, že nerez je materiál takmer nezničiteľný, a teda budú ho môcť využívať aj budúce generácie.

Vykúkať z balkóna, vystupovať po schodoch či posedieť si na terase byť malo byť v prvom rade bezpečné. Túto úlohu plní zábradlie, ktoré môže byť vyrobené z rôznych materiálov, dreva, ocele či nerezu. A práve nerez sa v posledných rokoch stal miláčikom dizajnérov a architektov, ale páči sa aj zákazníkom, ktorí si zaobstarávajú nejakú nehnuteľnosť,…