Počet žánrov herných videí možno prirovnať k filmom

Nezařazené

Počet žánrov herných videí možno prirovnať k filmom

Sledovanie videí na internete je bežná vec. Od filmov cez hudobné klipy až k herným videám. Toto všetko je obsah, na ktorí sa pozeráme takmer denne. Svoju osobnú kategóriu však tvoria tzv. „let´s playe“. Sú to herné videá kde autor ukazuje ako sa má daná hra hrať. Nebolo by na tom nič zvláštne, keď zložitejšie levely hier niekto nezvláda, tak si pomôže videom a vyhne sa tak zbytočnému trápeniu.
Žánrov herných videí je viac.virtuální realita.jpg

  • Podľa hranej hry možno rozoznať najviac žánrov, pretože množstvo hier je obrovské. Strieľačky, stratégie, RPG, závodné či športové. Všetko je predsa iné a jedinečné, teda nemožno čakať od hrania futbalovej hry to isté ako od simulátoru lúpenia bánk.
  • Vážnosť danej hry vo videualebo inak povedané či je video viac o hre ako o hráčovi. Hráč čo hru prechádza nesmie mať zlú náladu, no optimizmus a veselosť je na mieste.  Niektorým divákom je teda úplne jedno akú hru sledujú, dôležité je, že ich „gamer“ dokáže  rozosmiať svojím vystupovaním či rečami.
  • Použitie webovej kamery alebo nie. Ak dotyčný tvorca počas nahrávania hry točí aj seba ako sa so samotnou hrou trápi, jeho sledovačov to baví viac ako keby tam záber na jeho samého chýbal. Autori teda často, niekedy aj umelo, tvoria atmosféru vo videách. Sú tu aj takí čo pri neúspechu v hre dokážu rozbiť klávesnicu či počítačovú myš. Robia to možno z ozajstného hnevu, ale tiež aj pre získanie publika takouto cestou.

minecraft.png

  • Mobilné, počítačové, konzolovéalebo aj WR (virtuálna realita) sú ďalšie možné herné žánre. Ide tu o rozdelenie hier podľa toho na akom zariadení sa hrajú. Najpopulárnejšie sú počítačové no mobilné a konzolové majú svoje početné publikum tiež.
  • Kompilácieči inak povedané najlepšie momenty nie sú väčšinou od jedného autora ale nachádzajú sa v jednom videu. Je to množstvo klipov danej hry kde možno vidieť len niekoľko sekúnd, no vždy sú to len tie ktoré naozaj stáli za pozretie. Najlepšie momenty ľudia vyhľadávajú hlavne po herných turnajoch, kde sa toho udialo skutočne veľa a čas na pozretie všetkého nemáme. Pustíme si teda zostrih toho najlepšieho a nič nám neunikne.

Sledovanie videí na internete je bežná vec. Od filmov cez hudobné klipy až k herným videám. Toto všetko je obsah, na ktorí sa pozeráme takmer denne. Svoju osobnú kategóriu však tvoria tzv. „let´s playe“. Sú to herné videá kde autor ukazuje ako sa má daná hra hrať. Nebolo by na tom nič zvláštne, keď zložitejšie levely…