Športové udalosti

Nezařazené

Športové udalosti

Každoročne sa každý športový fanúšik teší práve na jarné obdobie. Pre chlapov to je najmä Liga Majstrov, kde povzbudzujú svoje obľúbené futbalové mužstvá. Milovníci hokeja si prídu na svoje pri pozeraní zámorskej NHL, či KHL kde má svoje miesto aj náš bratislavský Slovan. No najväčším národným sviatkom každej krajiny sú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ku ktorým si pred obrazovky sadá takmer každý obyvateľ.

hokej

MS v hokeji Pre Slovensko sú tohtoročné majstrovstvá výnimočné. Konajú sa u nás a my tak môžeme našich reprezentantov podporiť priamo na štadióne. Aj keď sa očakávalo, že naša skupina bude sídliť v našom hlavnom meste, našu reprezentáciu zaradili do skupiny s Kanadou, Fínmi, USA, Nemcami, Veľkou Britániou, Dánmi a Francúzmi, ktorá svoje zápasy odohrá na východe Slovenska v Košiciach. Druhá skupina kvôli strategickému postaveniu štátov odohrá základnú skupinu v Bratislave. Predstavia sa v nej hviezdy z Ruska, výber zo Švédska, Česka, Švajčiarska, Lotyšska, Nórska, Rakúska a nováčikov Talianska.

NHL Jedinou nevýhodou tejto zámorskej ligy, je odohrávanie zápasov v našich nočných hodinách. Hviezdami nabité tímy sú lákadlom pre divákov aj z iných štátov. V tejto súťaži sa nachádza aj niekoľko našich elitných kanonierov. Práve finálové zápasy o Stanley Cup sa prekrývajú s majstrovstvami a preto nám v našom mužstve tento rok chýba Zdeno Chára, ktorý so svojim Bostonom za stavu 4:0 ľahko postúpil do boja o pohár.

zápas

Liga Majstrov Futbalový sviatok pre všetkých nadšencov tohto športu. Aj keď posledné roky boli hlavnými finalistami veľkokluby ako Real Madrid či Barcelona, tento rok sú finalisti prekvapením. Do boja o trofej sa po vyradení dominantnej Barcelony prebojovali hráči Liverpoolu a svojho súpera spoznali z dvojice Ajax – Tottenham, kde po dramatickom závere tesne vyhrali práve hráči Tottenhamu.

Každoročne sa každý športový fanúšik teší práve na jarné obdobie. Pre chlapov to je najmä Liga Majstrov, kde povzbudzujú svoje obľúbené futbalové mužstvá. Milovníci hokeja si prídu na svoje pri pozeraní zámorskej NHL, či KHL kde má svoje miesto aj náš bratislavský Slovan. No najväčším národným sviatkom každej krajiny sú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji,…