Záhrada na balkóne

Nezařazené

Záhrada na balkóne


Paradajky
 
Paradajky pochádzajú z omnoho teplejších oblastí ako je Slovensko. Balkón je preto pre nich v podstate ešte lepšia alternatíva, ako záhrada. Nepotrebujú množstvo zeminy a jej zloženie je pri paradajkách takmer nepodstatné. Samozrejme je lepšie ak si zvolíte kríčkové druhy, ktoré zaberajú menej priestoru. Tie môžete pestovať v klasických kvetináčoch s trošku väčším priemerom. Ak sa nechcete vzdať myšlienky mať svoje veľké paradajky, dá sa aj to. Použite veľkú nádobu. Praktickým riešením je aj použitie samotného vreca od záhradníckeho substrátu. Stačí ho otvoriť a rastlinu posadiť priamo do neho.

papriky
 
Šalát
 
Na balkóne môžete pestovať všetky druhy šalátu. Je len na vás, či ich budete zbierať ešte za mlada, alebo počkáte kým nevyrastú pekné, veľké, dospelé hlávky. Na svoj rast nepotrebujú vôbec veľa priestoru. Zasadiť ich môžete pokojne do klasického podlhovastého kvetináča. Podobne môžete pestovať aj špenát.
 
Šošovička, hrášok, fazuľa…
 
Áno, na balkóne vypestujete aj všetky druhy strukovín. Posaďte ich do hlbšej nádoby, vždy aspoň po troch semenách. Ak ich umiestnite na okraj zábradlia, budú sa vám krásne ťahať po obvode balkóna. Okrem vlastnej úrody tak získate i praktickú zábranu. Keďže všetky strukoviny kvitnú veľmi peknými kvetmi, budú zároveň aj okrasnou záhradkou.
 
Paprika
 
Pestujeme ju podobne ako paradajky. V obchodoch dostanete aj špeciálne odrody určené na pestovanie v nádobách. V jednom kvetináči by ste mali mať zasadené vždy dve rastliny, kvôli opeľovaniu. Pri pestovaní viacerých druhov môže dôjsť k ich kríženiu. Takže zo sladkej zelenej papriky, budete mať v konečnom dôsledku poriadne pikantnú potravinu. Preto je lepšie siahnuť po jednom druhu.

truhlík
 
Bylinky
 
Na balkóne sa bude dariť všetkým druhom byliniek. Neexistuje druh, ktorý by k svojmu životu potreboval obrovský priestor, alebo hlbokú zeminu kvôli koreňom. Tie môžete na svoj balkón umiestňovať bez strachu.

Paradajky   Paradajky pochádzajú z omnoho teplejších oblastí ako je Slovensko. Balkón je preto pre nich v podstate ešte lepšia alternatíva, ako záhrada. Nepotrebujú množstvo zeminy a jej zloženie je pri paradajkách takmer nepodstatné. Samozrejme je lepšie ak si zvolíte kríčkové druhy, ktoré zaberajú menej priestoru. Tie môžete pestovať v klasických kvetináčoch s trošku väčším priemerom. Ak sa nechcete vzdať…