Ako sa naučiť viac za kratší čas

Nezařazené

Ako sa naučiť viac za kratší čas

To že kvalitné vzdelanie je základ úspešnej budúcnosti snáď ani netreba pripomínať. Súčasný vzdelávací systém u nás je ale nastavený aby ste v priebehu necelej hodiny nasiakli nespočetné množstvo informácií. Zvyčajne to končí tak že väčšina študentov príde domov a je koniec. Jednoducho nemá chuť a ani silu stráviť ďalšie hodiny učením sa.  Nakoniec nezáleží či ste študent alebo večný študent, jedno máte spoločné. A to že na to aby ste sa boli schopný niečo naučiť musíte mať k tomu aj podmienky.

myšlenka
 
Základom by teda malo byť aby ste si najprv upratali stôl. Je to z toho dôvodu aby vašu pozornosť nič zbytočne nedovádzalo. Dobrým pomocníkom je v tomto prípade ak si vytvoríte návyk upratať po sebe hneď po skončení práce. Pretože ak už bude stôl uprataný, zrazu budete viac stíhať pričom keď sa nad tým spätne zamyslíte nič zázračne sa vlastne nestalo. Iba ste odložili veci na miesto. Nič váš nerozptyľovalo aby máte akosi viac času na učenie. Navyše časom určite prídete na to že je nie je na škodu začať si robiť zoznam úloh ktoré je treba urobiť. Rozhodne to nie je na škodu a dodá to vašej snahe na bodoch k dobru.

studium
 
 Nie menej dôležitým faktom by malo byť aj správne rozloženie času ktorý strávite učením sa. Odporúča sa naplno venovať učenie zhruba 30 minút a potom aspoň 10-15 minút prestávka napríklad na cigaretku ak ste fajčiar. Samozrejme vám teraz nechceme radiť aby ste sa prejedali ale netreba zabúdať na jedlo. Niekomu stačí kávička, inému zas plátok chleba s maslom. Rozhodne by ste ale nemali zabúdať niečo zjesť na úkor učenia sa. Zbytočne sa pri tom oberáte o energiu, nehovoriac o tom že vám myšlienke behajú všade možne a tak nakoniec je to celé  na nič. Nič sa nenaučíte a len zbytočne zabijete čas. V tomto prípade býva dobrým pomocníkom pri učení extrakt z ginka. Ten vám pomôže sa sústrediť. Obsahuje komplex účinných látok nazývaných ginkgolides. Je ho možné zakúpiť v e-shope alebo voľne v lekárni. Pričom vám uľahčí vašu snahu naučiť sa niečo nové. 

To že kvalitné vzdelanie je základ úspešnej budúcnosti snáď ani netreba pripomínať. Súčasný vzdelávací systém u nás je ale nastavený aby ste v priebehu necelej hodiny nasiakli nespočetné množstvo informácií. Zvyčajne to končí tak že väčšina študentov príde domov a je koniec. Jednoducho nemá chuť a ani silu stráviť ďalšie hodiny učením sa.  Nakoniec nezáleží…