Dá sa zvládnuť nákup s deťmi?

Nezařazené

Dá sa zvládnuť nákup s deťmi?

Nakupovaniu s deťmi sa nedá vyhýbať naveky. Raz vás to určite dostihne. A určite nie je prospešné pre deti, keď nevidia skade pochádzajú potraviny, ktoré domov prináša jeden z rodičov. To ich isto nebude motivovať k dobrej výchove a budú si myslieť, že potraviny dostávajú len tak z ničoho nič bez nejakej protihodnoty. Treba ich vychovávať k tomu, že nič v živote nie je zadarmo. A keď je, bude v tom nejaký háčik.

trh

Všetko sa dá, keď sa chce. Takisto aj nákup s deťmi sa dá zvládnuť, keď človek (mamička) chce. Chce to síce istú dávku odvahy a trpezlivosti, ale nie je to beznádejné.

V prvom rade treba dieťa už pred návštevou obchodu upozorniť, že si nemôže vyberať všetko, čo mu príde na um, ale iba jednu sladkosť alebo jednu vec. Niekedy to netreba preháňať a treba mu vysvetliť, že doma toho má habadej a ďalšia vec, ktorú chce nevyužije. Určite to bude chcieť veľmi veľa trpezlivosti, ale netreba sa vzdávať.

Nikto učený z neba nespadol.
A preto treba aj deti vyučovať do praktického života, čo najlepšie. Treba im ukázať aj praktické veci zo života a nielen ich vzdelávať teoreticky, pretože deti sa najlepšie učia zážitkovou formou. Myslím, že ani my dospelí nie sme na tom inak, len vedomosti, ktoré sa učíme my sú podstatne inakšie ako tie, čo by sa mali učiť naše deti.

obchod

Takže, sme dospeli k záveru, že s deťmi by sme mali chodiť na nákupy a ukázať im, že potraviny treba nakupovať. Takisto ako by sme ich mali zapájať do bežných činností v domácnosti. Nákup a bežné činnosti vám síce budú trvať dva krát dlhšie ako obyčajne, ale deti vám potom istotne rady pomôžu, aj keď budú väčšie.
Nie je dôležité ako budete vyzerať pred druhými v situáciách v odchode, ale dôležité je, aby ste boli vy samy so sebou spokojní. A hlavne Vaše deti. Aby mali z nakupovania radosť všetky zúčastnené osoby.

Nakupovaniu s deťmi sa nedá vyhýbať naveky. Raz vás to určite dostihne. A určite nie je prospešné pre deti, keď nevidia skade pochádzajú potraviny, ktoré domov prináša jeden z rodičov. To ich isto nebude motivovať k dobrej výchove a budú si myslieť, že potraviny dostávajú len tak z ničoho nič bez nejakej protihodnoty. Treba ich…