warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Ak spomeniem sumu 33 333 Euro, tak je to pekná finančná čiastka. Lenže môžeme si ňou kúpi nezávislosť a slobodu? Myslím si, že žiaľ nie. Viete koľko je táto čiastka v prepočítaní na Korunu? Skoro rovný 1 000 000 Korún!

Teda áno, milión! Ak by sme mali Koruny, mohli by sme sa právom nazvať miliónarom. Ešte v nedávnom období, koncom storočia, by sme boli za vodou. Asi poznáte film Dědictví aneb,… A zrejme dobre poznáte i tie humorné výroky Bohumila Stejskala. Takisto si asi spomeniete na situáciu, kedy išiel po roli a kričal: " Já jsu milionář! Já už nemusím nikomu posluhovat!"
české bankovky a mince

A v tej dobe, /1992/ to bol ozaj pravdivý výrok. Vo filme z tohto roku vidíme, ako sa z tohto dedinského opilca stane pán. Pán, ktorý vlastní podniky, míňa peniaze na hlúposti, chcú s ním rokovať Kórejci a každý chce mať z neho nejaký finančný prospech. Navyše kúpi dedine kolotoč. Skrátka robí všetko čo chce a vlastní viac, než dokáže rozumne minúť. Teda naozaj sa vo filme stane nezávislým a samozrejme na svoju prácu drevorubača dávno zabudol a ani na ňu nemusí viac myslieť. Je za vodou.

V tom období by to mohlo byť realitou. Ak by niekto prišiel k jednému miliónu Korún, bol by považovaný za veľkého boháča a samozrejme, na prácu by nebol odkázaný. Bol by za vodou a ešte by mohol pomáhať aj druhým.
Koruna česká

Ale čo je dnes 33 333 Euro? Určite potešia, ale žeby mali takú moc ako vtedy 1 000 000 Korún? To si žiaľ nemyslím. S takouto čiastkou by sme sa potešili, no na prácu a na všetko okolo by sme boli odkázaní i naďalej. Nejakí extra boháči by z nás vôbec neboli. Navyše si zoberme, koľko peňazí by nám pobral štát a poisťovne. Mohli by sme si možno kúpiť nejaký priemerný dom a tým by sme boli zasa na nule. Alebo peniaze uschovať a žiť naďalej úplne obyčajný život. Pracovné ponuky a zamestnanie by sme zrejme ignorovať nemohli. Nebolo by to teda nič také extra, len by nás to nachvíľu potešilo.

loading
×