33, 333 Euro aneb som boháč se neříká!

33, 333 Euro aneb som boháč se neříká!

Ak spomeniem sumu 33 333 Euro, tak je to pekná finančná čiastka. Lenže môžeme si ňou kúpi nezávislosť a slobodu? Myslím si, že žiaľ nie. Viete koľko je táto čiastka v prepočítaní na Korunu? Skoro rovný 1 000 000 Korún!

Teda áno, milión! Ak by sme mali Koruny, mohli by sme sa právom nazvať miliónarom. Ešte v nedávnom období, koncom storočia, by sme boli za vodou. Asi poznáte film Dědictví aneb,… A zrejme dobre poznáte i tie humorné výroky Bohumila Stejskala. Takisto si asi spomeniete na situáciu, kedy išiel po roli a kričal: " Já jsu milionář! Já už nemusím nikomu posluhovat!"
české bankovky a mince

A v tej dobe, /1992/ to bol ozaj pravdivý výrok. Vo filme z tohto roku vidíme, ako sa z tohto dedinského opilca stane pán. Pán, ktorý vlastní podniky, míňa peniaze na hlúposti, chcú s ním rokovať Kórejci a každý chce mať z neho nejaký finančný prospech. Navyše kúpi dedine kolotoč. Skrátka robí všetko čo chce a vlastní viac, než dokáže rozumne minúť. Teda naozaj sa vo filme stane nezávislým a samozrejme na svoju prácu drevorubača dávno zabudol a ani na ňu nemusí viac myslieť. Je za vodou.

V tom období by to mohlo byť realitou. Ak by niekto prišiel k jednému miliónu Korún, bol by považovaný za veľkého boháča a samozrejme, na prácu by nebol odkázaný. Bol by za vodou a ešte by mohol pomáhať aj druhým.
Koruna česká

Ale čo je dnes 33 333 Euro? Určite potešia, ale žeby mali takú moc ako vtedy 1 000 000 Korún? To si žiaľ nemyslím. S takouto čiastkou by sme sa potešili, no na prácu a na všetko okolo by sme boli odkázaní i naďalej. Nejakí extra boháči by z nás vôbec neboli. Navyše si zoberme, koľko peňazí by nám pobral štát a poisťovne. Mohli by sme si možno kúpiť nejaký priemerný dom a tým by sme boli zasa na nule. Alebo peniaze uschovať a žiť naďalej úplne obyčajný život. Pracovné ponuky a zamestnanie by sme zrejme ignorovať nemohli. Nebolo by to teda nič také extra, len by nás to nachvíľu potešilo.

Ak spomeniem sumu 33 333 Euro, tak je to pekná finančná čiastka. Lenže môžeme si ňou kúpi nezávislosť a slobodu? Myslím si, že žiaľ nie. Viete koľko je táto čiastka v prepočítaní na Korunu? Skoro rovný 1 000 000 Korún! Teda áno, milión! Ak by sme mali Koruny, mohli by sme sa právom nazvať miliónarom.…