Dajte vyčistiť a žite slobodne

Dajte vyčistiť a žite slobodne

Aj keď žijete v podnájme, mali by ste na niektoré veci dbať. Ten, čo vám prenajíma váš byt alebo dom bude málokedy dbať na to, aby ste mali čistú kanalizáciu. Väčšinou sú to ľudia, ktorým ide iba o to, aby im cinkla pravidelná platba za podnájom a tým mohli napríklad platiť svoju hypotéku na daný byt alebo na nejaký iný ďalší byt, či dom. Jednoducho si to takto vymysleli a nie sú po väčšine korektní a taktní ľudia, ktorí sa budú zaoberať hocičím, čo vás vo vašom byte alebo dome trápi. Nechajú to na vás, nech to vyriešite.

waste-pipe-2228618_1920

Preto by ste mali myslieť na to, že keď sa vám niečo pokazí vo vašom príbytku, tak z toho môžete byť obviňovaní práve vy, keďže tam bývate. Títo ľudia nebývajú väčšinou objektívni a tak zvalia radšej vinu na vás ako by mali znášať ďalšie náklady na daný byt, či dom. Tak, keď sa vám upchá kanalizácia, tak to bude pravdepodobne váš problém a nie ich.

channel-2380008_1920

Koho zavolať pri upchatých kanalizačných rúrach alebo len tak preventívne?

Krtkovanie v Bratislave vám dokonali prečistí vaše potrubia, ktoré to potrebujú. Ktovie od kedy sa v danom byte alebo domu tieto kanalizačné rúry nečistili. Ak sa tam rozhodne chcete usadiť na dlhší časový úsek, tak sa vám toto opatrenie určite oplatí urobiť. Vyčistíte si svoje kanalizačné rúry a budete mať čisté aj svedomie, že ste spravili všetko preto, aby sa neupchali. Keď nastane nejaký problém, tak môžete dokladovať daným čistením a tým, že vy ste naozaj ako podnájomník rozhodne nezlyhali. Ba priam ste spravili všetko, čo bolo vo vašich silách a teda skôr aj nad vaše sily, pretože toto by bežný nájomník nerobil dobrovoľne snáď nikdy. Buďte aspoň vy korektní a dbajte na to, v akom prostredí žijete. Keď si niekto nechá znečisťovať jeho majetok, je jeho vec. Vy ste k tomu pristúpili zodpovedne a so všetkou úctou aká k tomu patrí. Niet čo vytknúť.

Aj keď žijete v podnájme, mali by ste na niektoré veci dbať. Ten, čo vám prenajíma váš byt alebo dom bude málokedy dbať na to, aby ste mali čistú kanalizáciu. Väčšinou sú to ľudia, ktorým ide iba o to, aby im cinkla pravidelná platba za podnájom a tým mohli napríklad platiť svoju hypotéku na daný…