Kedy servis klimatizácie potrebujeme

Kedy servis klimatizácie potrebujeme

Kedy je ten správny čas na zavolanie servisu pre našu klimatizáciu. Nie je najmúdrejšie vždy čakať až do poslednej chvíle. Servis by ste mali volať hneď. Klimatizácia je dnes bežnou súčasťou našich dní. Je to spotrebič, doplnok a využívame ho takmer každý deň. Niekedy ale prehliadame potrebu servisu, tejto dôležitej časti domácnosti. Je to ale škoda, vzhľadom čo všetko klimatizácia zastrešuje. –Servis klimatizácie – Bratislava https://masterklima.sk/servis-klimatizacii/ – by mal vykonávať predajca klimatizácii na základe dohody so zákazníkom. Nie je to nutnosťou ale odporúčame vybaviť túto drobnosť už pri kúpe klimatizácie. A to z jedného jednoduchého dôvodu. Keďže klimatizácia nestojí pár centov, chceme nielen kvalitný prístroj ale chceme aby poriadne a dlho fungoval.

čistenie jednotky

My osobne sme toho názoru, že človek ktorý denne inštaluje klimatizácie a vykonáva aj ich servis a nainštaloval aj tú našu, je najviac kompetentný na servisovanie. Práve preto, lebo danú klimatizáciu a požiadavky konkrétneho klienta už pozná. Servis klimatizácii je v ideálnej miere raz ročne. Kvôli pravidelnému čisteniu usadených nečistôt, kontrole súčastí klimatizácie a teda prevencie pred možným neskorším poškodením. Rovnako aj udržanie hygienického štandardu je dôležité. Pri servisnej prehliadke technik vyčistí a vydezinfikuje zásobníky a odstráni tak 99% baktérií a vírusov, ktoré sa môžu v klimatizácii nachádzať. Rovnako sa postará aj o prípadné spóry či plesne.

každá klimatizácia potrebuje servis

Hygiena by mala spĺňať vysoký štandard ak uvážime, že vzduch prechádzajúci klímou v priestore dýchame. Ak sa klimatizačná jednotka nachádza v znečistenejšom prostredí je potrebné frekvenciu servisnej prehliadky skrátiť a nechať ju skontrolovať aj viac – krát ročne. Znečistenejšie prostredie môžeme chápať napríklad ako prostredie s väčším výskytom prachu alebo drobných mechanických nečistôt. Predídeme tým zbytočným problémom pri oprave klimatizácie. Správnou starostlivosťou sa predlžuje jej život aj život jej súčiastok a vy teda môžete ďalej využívať jej služby.

Kedy je ten správny čas na zavolanie servisu pre našu klimatizáciu. Nie je najmúdrejšie vždy čakať až do poslednej chvíle. Servis by ste mali volať hneď. Klimatizácia je dnes bežnou súčasťou našich dní. Je to spotrebič, doplnok a využívame ho takmer každý deň. Niekedy ale prehliadame potrebu servisu, tejto dôležitej časti domácnosti. Je to ale…