Naučte sa prijať radu

Naučte sa prijať radu

Vždy som bola presvedčená o tom, že viem všetko najlepšie. Neviem prečo, ale stále som mala pocit, že ostatní vo všetkom pochybili a že jediný človek, ktorý mi dokáže vyhovieť, som ja sama. Bola som presvedčená, že len ja som stopercentá a ostatní nejdú nikdy naplno. Asi nemusím nikomu hovoriť, že som naozaj veľmi mýlila. Nielen, že som ostatných okolo seba podceňovala, seba som maximálne preceňovala. Nikdy som si od nikoho nedala poradiť a bola som presvedčená o tom, že jediný, kto má pravdu, som ja sama. Neviem, na čo to bolo dobré. Ale viem, že to bolo hlúpe a doplatila som na to.

žárovka

Doplatila som na to hlavne vtedy, keď som sa s priateľom sťahovala do domu. Napriek tomu, že môj partner chcel, aby sme si od niekoho nechali poradiť, ja som túto možnosť zo zásady totálne odmietala. Sama neviem, aký som k tomu vlastne mala dôvod, no nechcela som, aby mi niekto rozprával do toho, čo robím, a preto som bola presvedčenái, že všetko zvládnem sama. Musím uznať, že som sa snažila, no veľa vecíi mi vypadlo. Napríklad to, že k domu potrebujeme aj vonkajšie osvetlenie. Ja som nemala absolútne žiadny nápad. Našťastie mi nakoniec moja suseda poradila led reflektory.

světlo led

Asi nemusím hovoriť o tom, že som si naozaj myslela, že ja dostanem lepší nápad. Čo o tom ona vôbec môže vedieť, no nie? Skúšala som teda niečo iné, len aby som nemusela dať na jej radu a nekúpila si ich. Žiadne osvetlenie mi však nevyhovovalo. Bola som nervózna a nervózny bol zo mňa môj priateľ, pretože bol presvedčený o tom, že som tvrdohlavá ako mulica. Bola som. Nakoniec som ale teda sklonila hlavu a dala som na radu mojej susedky. Nikdy som nebola spokojnejšia a hanbila som sa to priznať. Nakoniec som za ňou ale išla a poďakovala som jej za radu. Bola šťastná, že mi dobre poradila. A ja som pochopila, že nemusím mať stále pravdu.

Vždy som bola presvedčená o tom, že viem všetko najlepšie. Neviem prečo, ale stále som mala pocit, že ostatní vo všetkom pochybili a že jediný človek, ktorý mi dokáže vyhovieť, som ja sama. Bola som presvedčená, že len ja som stopercentá a ostatní nejdú nikdy naplno. Asi nemusím nikomu hovoriť, že som naozaj veľmi mýlila.…