Prečo nosíme šperky?

Prečo nosíme šperky?

Zvykli sme si telo zdobiť od dávnych čias. Najprv to boli zuby, kosti, pierka, mušle či rôzne drievka, ktoré dnes vidíme v múzeách. Pokiaľ by sme chceli zaradiť šperky do tabuľky potrieb, určite by spadali veľmi vysoko. Napríklad prívesky s nápismi môžu vyjadrovať príslušenstvo k nejakej skupine, lásku či šťastie. Šperky nepredstavujú len vhodný darček pre obe pohlavia ale vyjadrujú niečo viac. Vedia zdeliť spomienky, lásku, mať rodinu pri sebe a podobne.

prsteny

V minulosti sa bohatstvo vyjadrovalo práve šperkom. Čím vyzdobenejšie telo mali, tým boli bohatší. Ale ako je tomu dnes? Je zjavné, že aj dnes šperky predstavujú určitú formu prezentovania. Tak ako sa prezentujeme oblečením, tak vysielame správu aj šperkami pre tých, ktorí okolo nás prechádzajú.

Čo o ľudoch povie výber šperkov?Pokiaľ si zvolíte nosiť kruhový náhrdelník, napríklad hocičo s kruhovým príveskom, symbolizuje to, že ste otvorená osoba, ktorá vie prijať názory iných. Snažíte sa vyhľadávať nové veci, zážitky a ľudí.
Veľké a mohutné náhrdelníky ukazujú osobnosť, ktorú láka flirtovanie a zábava.
Výberom farebných a niečim šialených prsteňov či náhrdelníkov, dávate ľudom okolo najavo vašu odvahu a zábavu, ktorú vyhľadávate. Chce to veľkú odvahu a kuráž, keď všetky oči hľadia na vás a posudzujú vás.

Ľudia, ktorí radi nosia recyklovaný materiál ako rôzne druhy skla, plastu, papiera či kamienkov, mušlí alebo dreva, sú milovníkmi prírody. Milujú byť na vzduchu a sú si vedomí svetom okolo seba, farebnú škálu si vyberajú podľa toho čo vidia v prírode, preto môžeme často vidieť modrú, pieskovú, hnedú či zelenkavú.
Sú medzi nami aj milovníci športových šperkov. Môžu to byť športové hodinky, náramky, či potítka, ktoré vyjadrujú ich vzťah k aktívnemu životu. Ich výber šperkov musí zapadnúť do ich energického a atletického životného štýlu. Obľubujú šperky s vygravyrovanými motivačnými heslami či citátmi.

prsten

Leské a trblietavékúsky z vašich šperkov o vás prezradia ako ste sebavedomá a spokojná vo vlastnej koži.
Je tu mnoho žien a mužov, ktorí preferujú šperkárske kúsky, ktoré majú veľmi blízko k ich srdcu. Nehovoríme až tak o cene šperku ale osobnej významovej hodnote, ktorá je niekedy viac. Niekedy takýto šperk tvoria darčeky od rodičov, manželiek i manželov, detí či priateľov. Takéto šperky vypovedajú mnoho lásky, nezávislosti, sťastia, priateľstva a rodiny. Niektoré takéto šperky sa tradujú z generácie na generáciu a svojím dedením spájajú rodiny a ich členov.

Pokiaľ je pre vás dôležitý status a zaújimate sa o vyjadrenie určitého štýlu, siahnite po dizajnérskych kúskoch, ktoré nevlastní veľa ľudí. Áno, samozrejme za tieto šperky utratíte omnoho viac peňazí ako za obyčajné striebro či bižutériu, ale oplatí sa to.Tieto šperky si totiž uchováte na dlhé roky. Môžete popremýšľať nad elegantnými perlami,ktoré sú tradičnými kúskami a hovoria o etikete a vašom vkuse.

Zvykli sme si telo zdobiť od dávnych čias. Najprv to boli zuby, kosti, pierka, mušle či rôzne drievka, ktoré dnes vidíme v múzeách. Pokiaľ by sme chceli zaradiť šperky do tabuľky potrieb, určite by spadali veľmi vysoko. Napríklad prívesky s nápismi môžu vyjadrovať príslušenstvo k nejakej skupine, lásku či šťastie. Šperky nepredstavujú len vhodný darček…