Vyberáme najvhodnejšiu látku pre čalúnnický nábytok

Vyberáme najvhodnejšiu látku pre čalúnnický nábytok

Modernou vlastnosťou dnešných kvalitných poťahových látok je kombinácia vlastností prírodných a syntetických látok v jednej, čo najefektívnejšej podobe pre ich využite na zakrytie či zmenenie určitých častí nášho nábytku, ktoré už nepôsobia práve najnovším či najkrajším dojmom. Sú poškodené, alebo sa nám nepáči ich sfarbenie. Nevadí, pomocou metódy akou sú poťahové, respektíve čalúnnické látky tento problém ľahko a efektívne odstránime s tým, že nábytku navodia úplne inú a novú atmosféru, akoby sme kúpili nový.

čalounění

Stačí nám iba z pomedzi viacerých typov látok vybrať tú vhodnú farbu a prevedenie pre nás, respektíve pre náš nábytok, pri výbere sa môžeme inšpirovať jeho okolitým prostredím.

Dnešné typy týchto látok sú vopred upravované do podoby, ktorú určite ocení nejeden z nás. Majú dlhú životnosť, nakoľko pri vzniknutí nečistoty či formou poškodenia sa špina nevsakuje dnu, ale zostáva na povrchu, čím sa jej dokážeme lepšie zbaviť a nezostáva v nábytku usadená. Dôležitým faktorom je i kvalita spomenutých látok.

židličky

K jej posudku sa radí aj odolnosť voči oderom udávaná pojmom Martindale, ktoré spôsobujú následné ošúpavanie látky a teda jej pomalé ale isté znehodnocovanie. Táto hodnota ukazujúca na odolnosť voči šúpaniu známa ako Martindale sa zväčša pohybuje v hodnotách 20 000 až 30 000 cyklov, pokiaľ vravíme o bežných poťahových látkach pre domácnosť. Čím je hodnota cyklov vyššia, tým má látka kvalitnejšiu tendenciu životnosti a výdrže. Pri braní úvahy k tomuto faktoru je ale vhodné i ozrejmiť si, v akom priestore sa bude látka nachádzať. Čím kvalitnejšia, tým samozrejme lepšia, ale pokiaľ bude v relatívne čistom a bezpečnom prostredí, kde nehrozí jej skoré opotrebovanie, stačila by nám hádam i priemernejšia alternatíva. Pozornosť by sme mali venovať i vlastnosti týkajúcej sa tkzv. stálofarebnosti, čiže schopnosti látky zachovať si svoju pôvodnú sýtu farbu čo najdlhšie.

Modernou vlastnosťou dnešných kvalitných poťahových látok je kombinácia vlastností prírodných a syntetických látok v jednej, čo najefektívnejšej podobe pre ich využite na zakrytie či zmenenie určitých častí nášho nábytku, ktoré už nepôsobia práve najnovším či najkrajším dojmom. Sú poškodené, alebo sa nám nepáči ich sfarbenie. Nevadí, pomocou metódy akou sú poťahové, respektíve čalúnnické látky…