Zabavte sa so svojimi starými fotkami

Nezařazené

Zabavte sa so svojimi starými fotkami

Albumy, alebo rôzne súkromné kroniky si ľudia vo svojom voľnom čase vytvárali už od nepamäti. Takýto koníček je zároveň aj veľmi užitočný. Veď koho by nepotešilo otvoriť album so starými fotografiami a trošku si zaspomínať? V súčasnosti sa na svetlo sveta dostal jeden veľmi zaujímavý spôsob, ktorým si môžete svoje fotografie uchovať. 

fotky
 
Srapbooking nevznikol len na vytváranie albumov z fotografiami. Touto technikou môžu byť vytvorené knihy s ústrižkami z novín, alebo obrázkami, ktoré nemajú s vašim životom nič spoločné. Môžete si vyrobiť napríklad pozdrav, alebo pozvánku na oslavu narodenín. Princíp tejto techniky je však doslova predurčený na to, aby ste si pomocou nej vytvorili fotoalbum, ktorý je obohatený o rôzne iné spomienky. K fotografiám môžete písať konkrétne dátumy, krátke príhody, alebo rôzne heslá. Povolené sú taktiež iné „spomienky“. Tak napríklad na stránkach, kde nalepíte fotografie z dovolenky, majú svoje miesto aj lístky z vlaku, bločky z reštaurácie, alebo papierový pásik z festivalu.
 
Zdobiť zdobiť a zdobiť
 
Podstatou tejto techniky je aj to, že fotografie a iné drobnosti nestačí iba „sucho“ nalepiť do zošita. Na internete, ale aj v klasických obchodoch narazíte na milióny pomôcok, ktoré sa pri scrapbookingu používajú. Ide o rôzne trblietavé a farebné papiere, stužky, nálepky, koráliky, pečiatky, kúsky látok, či čipky. Kreativite sa medze nekladú, takže konečný výsledok záleží iba na vás.

album
 
Ak sa rozhodnete svoje životné zážitky zdokumentovať týmto spôsobom, dajte si pozor hlavne pri výbere vhodného zošita. Všetko ostatné je už iba na vás. Zošit by mal byť dostatočne pevný. Ak doňho budete vlepovať tisícky somarieniek, mohla by sa vám veľmi ľahko rozpadnúť jeho väzba a vaša práca bude zbytočná. Taktiež si kúpte zošiť, ktorý bude dostatočne hrubý. Bola by škoda, aby sa vám doňho nezmestilo všetko, čo chcete.
 

Albumy, alebo rôzne súkromné kroniky si ľudia vo svojom voľnom čase vytvárali už od nepamäti. Takýto koníček je zároveň aj veľmi užitočný. Veď koho by nepotešilo otvoriť album so starými fotografiami a trošku si zaspomínať? V súčasnosti sa na svetlo sveta dostal jeden veľmi zaujímavý spôsob, ktorým si môžete svoje fotografie uchovať.    Srapbooking nevznikol len na…