Zabudnite na papier! V kurze je ONLINE.

Nezařazené

Zabudnite na papier! V kurze je ONLINE.

Ešte stále doma skladujete tony reklamných letákov, časopisov, novín, či výpisov z účtu a iných faktúr za rôzne služby? Žijeme v elektronickej dobe a všetky spomenuté „papiere“, môžete nahradiť jednoduchým kliknutím.
Z našej planéty, každodenne zmiznú hektáre lesov. Hovoríme o miliónoch ton dreva, ktoré slúži na všakovaké druhy spracovania. Jedným z nich je samozrejme papier a to nie v zanedbateľnom množstve. Ak chcete svojím kúskom prispieť k zníženiu tohto lesov, nahraďte všetko papierové.

noviny

Reklamné letáky
Všetky novinky i aktuálne akcie supermarketov, hypermarketov, ale i menších obchodných sietí, nájdete aj na internete. Stačí do vyhľadávača zadať názov predajne a k tomu dopísať slovo „leták“. Na výber budete mať hneď niekoľko stránok, kde tieto letáky nájdete v elektronickej podobe. Väčšina obchodných reťazcov, ich má navyše zverejnené aj na svojich webových stránkach. Ak nechcete, aby vám boli papierové reklamy vhadzované do schránky, nalepte si na ňu krátky oznam „nevhadzovať reklamu“. Pokiaľ to nezaberie, môžete sa pokojne sťažovať na Slovenskej pošte, alebo u konkrétnej firmy, ktorá sa o roznos reklamy stará.

Časopisy a tlač
Ranná káva a noviny v ruke. Niektorí si bez tohto ranného rituálu nevedia svoj deň predstaviť. Ak k nim patríte i vy, pokojne si jedny noviny kúpte. Nemusíte však vybrakovať celý novinový stánok. Väčšinu magazínov aj dennej tlače, nájdete v elektronickej podobe. Za niektoré si musíte zaplatiť predplatné, ide však o podstatne nižšiu sumu, ako keď kupujete klasické, papierové noviny.

počítač

Faktúry a výpisy
Faktúry za televíziu, internet, telefón, elektrinu, plyn a v podstate čokoľvek, môžete dostávať aj v elektronickej podobe na svoj mail. Platí to samozrejme aj pri výpisoch z účtu. Ak nechcete nahradiť klasické letáky, alebo noviny za ich ONLINE verzie, urobte to aspoň v týchto prípadoch. zdrap papiera, ktorý vám pravidelne chodí do schránky, žiadnym spôsobom nevyužijete. Na maily budete mať navyše všetko pokope a žiadnu faktúru ani výpis, určite nestratíte.

Ešte stále doma skladujete tony reklamných letákov, časopisov, novín, či výpisov z účtu a iných faktúr za rôzne služby? Žijeme v elektronickej dobe a všetky spomenuté „papiere“, môžete nahradiť jednoduchým kliknutím. Z našej planéty, každodenne zmiznú hektáre lesov. Hovoríme o miliónoch ton dreva, ktoré slúži na všakovaké druhy spracovania. Jedným z nich je samozrejme papier…