Charakteristika znamenia Panna

Nezařazené

Charakteristika znamenia Panna

Každé znamenie je niečím výnimočné, k niečomu vzhliada viac k inému zasa naopak menej. U znamenia Panny je to predovšetkým nesmierna obetavosť, ktorá im častokrát komplikuje ich vlastný život a aj potešenie z neho.
Panny sú nesmierne kritickí ľudia, ktorí sú schopní nájsť chybu takmer na všetkom a na každom – a to aj vrátane seba. Sú tiež veľmi pozorní a ohľaduplní k ostatným ľuďom, sú tiež veľmi dobrými poslucháčmi, ale až prílišná opatrnosť im niekedy bráni užívať si život plnými dúškami.

abstrakt

Sú výbornými radcami, a verte, že to práve oni dokážu dokonalo dobre rozlíšiť čo je dobre a čo je naopak zlé. Títo ľudia sú radi obklopovaní množstvom kníh, pretože sa veľmi radi vzdelávajú, priam zbožňujú múdrosť.
Na druhej strane, kvôli prílišnej opatrnosti môžu byť Panny častokrát  citovo chladné, malicherné alebo aj prehnane úzkostlivé, často si tiež takmer všetko pripúšťajú na seba. Často sa z nich vykľujú veľkí perfekcionisti, ktorý si potom potrpia na správnom uložení takmer všetkého.

znamení

Tento povahový nedostatok častokrát znepríjemňuje život nielen ľuďom okolo nich, ale aj im samým, pretože potrebujú na isté aktivity oveľa viac času. Panny sú teda vo všeobecnosti obrovskými milovníkmi čistoty, kľudu, pokoja a organizácie. Nie v každom prípade musí ich organizovaná povaha vždy vyústiť do puntičkárstva, napriek tomu však dokážu perfektne zvládať neporiadok a neštruktúrované situácie.
Majú veľkú tendenciu ovládať a mať pod kontrolou situácie okolo nich, čo z nich častokrát môže robiť akéhosi „generála“ ale napriek tomu vedia túto povahovú črte veľmi dobre skrývať a dokonca aj preobliecť iba za obyčajnú starostlivosť. Napriek tomu si však nemusia vymýšľať, že sú starostlivé, pretože to skutočne sú – a veľmi.
Výborne by sa mohli uplatniť takmer vo všetkých povolaniach, ktoré nejako súvisia s ľuďmi a organizovanosťou, ale taktiež dokážu perfektne vykonávať prácu, ktorá vyduje presnosť a bystrosť.

Každé znamenie je niečím výnimočné, k niečomu vzhliada viac k inému zasa naopak menej. U znamenia Panny je to predovšetkým nesmierna obetavosť, ktorá im častokrát komplikuje ich vlastný život a aj potešenie z neho. Panny sú nesmierne kritickí ľudia, ktorí sú schopní nájsť chybu takmer na všetkom a na každom – a to aj vrátane…