Začnite podnikať s predzaloženou ready made s.r.o.

Začnite podnikať s predzaloženou ready made s.r.o.

S ponukou a respektíve s predajom firiem a obchodných spoločností je to v niektorých veciach podobné ako s predajom bežných produktov. Môžete kúpiť firmu s históriou, čo má za sebou (úspešnú, neúspešnú, krátku, dlhú) podnikateľskú minulosť, ktorá by sa teda dala prirovnať k bazárovému produktu, lenže na výber máte aj čisto nový tovar- ready made spoločnosti bez histórie.

  • Aký je ale rozdiel medzi ready made a tým, keby ste sa pokúsili založiť si vlastnú, novú firmu vy sami?

Tých rozdielov je tam veľa a mnohé vravia v prospech ready made, hlavne kvôli rýchlosti a jednoduchosti, akou sa dá táto získať.

podnikateľ, notebook

Tieto časovo a administratívne výhodné spoločnosti sú predzaložené a ideálne pripravené pre svojho budúceho majiteľa, aby s nimi mohol v čo najkratšom čase začať podnikať. Sú zapísané v obchodnom registri a zaregistrované na daňovom úrade, je pri nich splatené základné imanie a overený predajca vám pri nich poskytuje garanciu, že budúcemu majiteľovi neprinesú žiadne nevybavené pohľadávky a záväzky zo svojej minulosti.

  • Takáto garancia je výhodou, ak sa jedná o spoločnosti s obchodnou históriou, hoci logicky ak ide o firmy na predaj bez histórie, pri nich sú tieto obavy minimálne.

Spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.) sú najobľúbenejšou podnikateľskou formou a ich založenie môže v skutočnosti predstavovať dlhý proces, alebo naopak sa dajú získať veľmi rýchlo.

usmiaty podnikateľ

V prípade rýchlejšieho riešenia teda nevravíme o ich zakladaní, ale o kúpe hotovej spoločnosti, ktorá má vybavené všetky pohľadávky k tomu, aby sa s ňou dalo začať ihneď podnikať. Kúpa eseročky prebehne tak, že sa jej obchodný podiel prevedie na kupujúceho.

Zmení sa spoločník. V prípade záujmu sa môže zmeniť obchodné meno spoločnosti, sídlo firmy, môžu sa pridať predmety podnikania a zmeniť konateľ. Na zápis týchto zmien sa podá návrh do OR a schválenie zvyčajne prebieha do pár dní.

S ponukou a respektíve s predajom firiem a obchodných spoločností je to v niektorých veciach podobné ako s predajom bežných produktov. Môžete kúpiť firmu s históriou, čo má za sebou (úspešnú, neúspešnú, krátku, dlhú) podnikateľskú minulosť, ktorá by sa teda dala prirovnať k bazárovému produktu, lenže na výber máte aj čisto nový tovar- ready made…