Konopný proteín a jeho výhody

Nezařazené

Konopný proteín a jeho výhody

Nie je ničím zvláštnym, že konzumujeme vitamínové doplnky. Doba je už taká. Potrebné látky, ktoré nás organizmus nevyhnutne potrebuje, sa prirodzene v potravinách nachádzajú stále menej. Nahradili ich konzervačné látky, umelé farbivá a iné „zdravé“ záležitosti. Jedným z takýchto doplnkov je aj konopný proteín. Poďme sa naňho pozrieť bližšie.

marihuana
 
Čo sú bielkoviny
Slovíčko „proteín“ znamená to isté ako slovo „ bielkoviny“. Tieto látky nájdete aj pod názvom aminokyseliny. Naše telo ich nevyhnutne potrebuje. Možno si teraz hovoríte, že nechcete priberať. Bielkoviny však za priberanie nemôžu, za ním stoja iné látky, konkrétne tuky. Ak teda chcete schudnúť, treba zvýšiť príjem bielkovín a naopak znížiť príjem tukov.
 
Ako sa vyrába
Konopný proteín pochádza zo semien samčích rastlín konopy siatej. Najprv sa z nich vylisuje olej. Aby však nevyšlo nič nazmar výlisky sa vysušia a rozomelú na múku. Tá sa následne preoseje. Najjemnejšie časti z nej sú spomínaným proteínom.
 
Kedy užívať konopný proteín
Tento rastlinný proteín obsahuje všetky potrebné aminokyseliny a esenciálne aminokyseliny. Hovoríme o látkach, ktoré si naše telo nedokáže vyrobiť samé. Preto mu ho musíme dodať zvonku. Okrem nich obsahuje aj nenasýtené omega 3, 6  a 9 mastné kyseliny.
Konopný proteín obsahuje aj vysoké množstvá vlákniny. Tá podporuje správne trávenie a celkovú činnosť organizmu.
Po konopnom proteíne, by ste mali siahnuť aj vtedy, keď chcete svoje telo takpovediac prečistiť, teda detoxikovať. Samozrejme, že vám nebude stačiť iba čistý proteín. Ten však dokáže v organizme vytvoriť vhodné prostredie na to, aby všetko zlé odišlo von.

konopí
 
Ďalšie výhody konopného proteínu:

  • Vysoký obsah vitamínov A, C, D, E a skupiny vitamínov B
  • Minerály ako horčík, železo, vápnik, zinok
  • Regeneruje svalovú hmotu
  • Priaznivo vplýva na naše kosti

Nie je ničím zvláštnym, že konzumujeme vitamínové doplnky. Doba je už taká. Potrebné látky, ktoré nás organizmus nevyhnutne potrebuje, sa prirodzene v potravinách nachádzajú stále menej. Nahradili ich konzervačné látky, umelé farbivá a iné „zdravé“ záležitosti. Jedným z takýchto doplnkov je aj konopný proteín. Poďme sa naňho pozrieť bližšie.   Čo sú bielkoviny Slovíčko „proteín“ znamená to isté…