Ovčia vlna je výborný izolant

Ovčia vlna je výborný izolant

V našich zemepisných šírkach sa striedajú ročné obdobia, štyrikrát počas roka musíme meniť šatník a prispôsobovať ho počasiu, ktoré práve vládne. Vďaka tomu poznáme aj príjemné vlastnosti teplučkých svetrov z ovčej vlny, ktorá nás dokáže zahriať aj v tých najtuhších mrazoch.

Muži tiež ocenia vlastnosti vlny

Obchody sú plné najrozličnejších produktov z celého sveta, medzi nimi sú aj svetre, pletené ručne a priamo z NÓRSKA, z oviec, ktoré chovajú tam alebo na Islande. Pletené sú zo 100% vlny, pretože sa vyznačuje fantastickými vlastnosťami pri ochrane pred chladom. Ľudia to zistili už pred mnohými desaťročiami a vlnu z týchto oviec spracovávajú, aby z nej bolo možné upliesť sveter z ovčej vlny svetre. Zistili totiž, že vlnené svetre obsahujú asi 80% vzduchu, ktorý zaistí vytvorenie akejsi vzduchovej vrstvy okolo tela počas ich nosenia, pričom udržiava prirodzenú telesnú teplotu tela a kožu dostatočne izoluje. Firma NORWOOL je na svete známa ako značka s kvalitnými výrobkami, ručne vyrábanými svetrami pre mužov, ženy a deti, ktoré sú typické svojimi tradičnými severskými vzormi a námetmi a tiež kombináciou farieb.

cozy-background-wallpaper-with-yarn-knitting_169016-6305 – kópia

Svetre sa vyrábajú v takzvanom štýle unisex, čo znamená, že sú vhodné pre mužov aj ženy. Veľkosti sú však prispôsobené pánom, a preto by ženy mali pri objednávaní na to myslieť a vybrať si menšie číslo. Jedným z typov je faerský sveter, pletený v tradičných severských vzoroch z čistej ovčej vlny v 100% kvalite. Výstrih je okrúhly a rukávy pri zápästiach majú pevné vrúbkovanie, to sa opakuje aj pri spodnom okraji svetra. Pletú ho v spoločnosti Gjestal, ktorá dnes patrí k známym značkám so zvučným menom na celom svete a v Nórsku ide o najlepšiu pradiareň. Spája sa v ňom kombinácia bielej a čiernej farby a moderný štýl prepojený s retrom. Zahreje aj v tej najtuhšej zime.

muž telefonuje

Vlna pripravená na pletenie

Pletené svetre a pulóvre je možné prať aj v automatickej práčke, ale iba na teplote do 30°C, vhodnejšie je pranie ručne v teplej vode s rozpustenými mydlovými vločkami či jemným práškom alebo mydlom na ruky, iba tak si zachová pružnosť a všetky svoje fantastické vlastnosti.

V našich zemepisných šírkach sa striedajú ročné obdobia, štyrikrát počas roka musíme meniť šatník a prispôsobovať ho počasiu, ktoré práve vládne. Vďaka tomu poznáme aj príjemné vlastnosti teplučkých svetrov z ovčej vlny, ktorá nás dokáže zahriať aj v tých najtuhších mrazoch. Muži tiež ocenia vlastnosti vlny Obchody sú plné najrozličnejších produktov z celého sveta, medzi…