Oživte svoj domov fototapetou

Nezařazené

Oživte svoj domov fototapetou

Tapety v byte, to je najjednoduchší spôsob, ako si vytvoriť atmosféru, po akej túžite alebo pripomenúť si príjemné chvíle, prežité s partnerom po čase aj doma. Sú pomerne lacnou záležitosťou, ich aplikáciu zvládnete aj sami a pri kochaní sa vyobrazením na nej sa budete cítiť ako pri mori, na horách alebo na lúke plnej kvetov.

příroda

Oživte si interiér
Zbožňujete prírodu, ale život vo veľkomeste a mnoho práce vám nedovoľuje tráviť toľko času v prírode, ako by ste si želali, zvoľte si tapetu s námetom lesa, na ktorej zeleným lesom sa predierajú slnečné lúče. Veľmi príjemnú atmosféru vyvoláva les na jeseň, keď už les mení škálu farieb do hneda a tie prechádzajú až do teplých oranžových odtieňov.

Tapety s vyobrazením veľkomesta sú vhodnejšie do kancelárií, pretože privodia pocit, že ste niekde v mrakodrape na nejakom x-tom poschodí. Formát je na vašom výbere, môžete ním polepiť celú stenu alebo naopak len zakryť jej časť, niečo ako formát obrazu na stene. Väčšinou sú tapety určené na steny, ale ak chcete zmenu, zaujímavé by mohli byť tapety rozmermi určené na dvere. Ak sa vám tapeta na celú stenu zdá príliš mohutná do vášho priestoru, použite menšiu. Napríklad na už spomínané dvere, môže mať vzor dreva, aby ich funkcia ostala viditeľná a zároveň budete mať rustikálny typ dverí aj v paneláku. Príjemné pocity vyvolávajú tapety s motívmi prírody v teplých farbách s farebnými kvetmi, naproti tomu existujú aj tapety s netradičnými námetmi, ako je most nad priepasťou, lietanie v oblakoch alebo výťahy.

malíř

Lepenie papierových tapiet nie je žiadna veda, zvládnete ho aj sami, poprípade vo dvojici, aby vám mal kto pomôcť s pridržaním.

Na lepenie budete potrebovať:
-lepidlo,
-porcelánovú alebo sklenenú nádobu (nie kovovú) na rozmiešanie lepidla
-štetec alebo valček
-suchú handričku
– a samozrejme samotnú tapetu

Lepidlo niekedy zvykne byť súčasťou balenia s tapetami, v opačnom prípade si ho dokúpte zvlášť. Pred lepením stenu vyhlaďte, očistite od prachu a nečistôt a môžete začať nanášať lepidlo. To si najprv v nádobe rozmiešajte, následne ho štetcom alebo valčekom naneste na zadnú stranu tapety, podľa možnosti čo najrovnomernejšie a prikladajte k stene. Zároveň ju suchou handričkou hlaďte, aby ste vytlačili všetky prípadné vzduchové bublinky a tapeta priľnula na stenu celým svojim objemom. Ešte raz ju celú prejdite handričkou, najlepšie od stredu smerom von, zamerajte sa na rohy, aby sa po čase neodchyľovali a tapeta sa nezačala odlepovať.
A už si môžete len užívať…

Tapety v byte, to je najjednoduchší spôsob, ako si vytvoriť atmosféru, po akej túžite alebo pripomenúť si príjemné chvíle, prežité s partnerom po čase aj doma. Sú pomerne lacnou záležitosťou, ich aplikáciu zvládnete aj sami a pri kochaní sa vyobrazením na nej sa budete cítiť ako pri mori, na horách alebo na lúke plnej kvetov.…