USA dávajú spoločnosti Huawei ďalších 90 dní pred nadobudnutím účinnosti úplného zákazu

USA dávajú spoločnosti Huawei ďalších 90 dní pred nadobudnutím účinnosti úplného zákazu

Spojené štáty americké opäť odložila úplný zákaz obchodovania s Huawei a tvrdia, že komunikačné firmy potrebujú viac času na to, aby mohli prepnúť svoje vybavenie od výrobkov vyrobených čínskym technologickým gigantom.
Prezident Trump v máji inicioval zákaz gigantu výkonným príkazom, ktorý jeho administratívne nariadil obmedziť nákup a inštaláciu dôležitých komunikačných zariadení od „zahraničných protivníkov“. Úplná implementácia tohto zákazu sa však rýchlo oneskorila, pričom 90 dňový odklad umožnil firme Huawei naďalej odosielať telefónom a udržiavať existujúce siete a vybavenie.Nadpis Huawei na mobiloch.jpg
Tento 90 dňový zákaz sa dnes končí, ale dnes ráno sa v firme Fox Business objavil minister obchodu pre USA Wilbur Ross, ktorý oznámil ďalšie 90 dňové predĺženie, ktoré sa končí okolo 19. Novembra.
„Niektoré organizácie sú závislé od Huawei, takže im dávame trochu viac času na odstavenie,“ uviedla Rossová. Sieťové vybavenie bolo dostupnou možnosťou pre menšie telekomunikačné organizácie a títo zákazníci sú teraz v ťažkej situácií, keď musia platiť za výmenu tohto zariadenia a inštaláciu nových častí.
Ross uviedol, že do zoznamu zákazov sa dnes pridáva ďalších 46 organizácií, čím sa zoznam dcérskych firiem zvyšuje na viac ako 100 a pre giganta je ťažšie pokračovať v podnikaní v USA. Ross nazval pridanie týchto dcérskych spoločností „za veľkú správu“.Huawei telefón.jpg
HW označila pridanie nových dcérskych spoločností za „politicky motivované“ a „nespravodlivé zaobchádzanie“, ktoré nemalo nič spoločné s národnou bezpečnosťou. 90 dňové predĺženie „nebude mať výrazný vplyv na podnikanie pre HW,“ uviedla spoločnosť.
Napriek dočasným represiám, širší zákaz obchodovania s HW stále pre firmu znamenal veľké problémy. Niekoľko veľkých technologických firiem prerušilo vzťahy s HW, čím obmedzilo jej prístup ku kritickému softvéru a komponentom, ako sú procesory od Googlu pre Android a Intel. 

Spojené štáty americké opäť odložila úplný zákaz obchodovania s Huawei a tvrdia, že komunikačné firmy potrebujú viac času na to, aby mohli prepnúť svoje vybavenie od výrobkov vyrobených čínskym technologickým gigantom. Prezident Trump v máji inicioval zákaz gigantu výkonným príkazom, ktorý jeho administratívne nariadil obmedziť nákup a inštaláciu dôležitých komunikačných zariadení od „zahraničných protivníkov“. Úplná implementácia tohto zákazu sa…