Vitamíny proti stresu a na zdravý nervový systém

Nezařazené

Vitamíny proti stresu a na zdravý nervový systém

Súhlasím, že je nemožné si predstaviť moderný život bez stresu. A nezáleží na tom, či pracujete v kancelárii, sedíte na materskej dovolenke, študujete v inštitúte alebo ste v kreatívnom zamestnaní. Existuje mnoho dôvodov na stres. Môže to byť preťaženie, rýchlo sa blížiace termíny na predkladanie správ, problémy v osobnom živote, neustále škandály medzi susedmi a oveľa viac. Nie je tajomstvom, že stresové reakcie negatívne ovplyvňujú zdravie, preto je také dôležité ochrániť vaše telo pred týmto nepriaznivým účinkom. Ako to urobiť? Je to jednoduché!

jablko

Ako stres ovplyvňuje telo?
Stres je obranná reakcia organizmu na situáciu, ktorú považuje za hrozbu. Keď stresujúca situácia v tele produkuje kortizol – „stresový hormón“. Hlavnou funkciou tohto hormónu je chrániť telo a produkovať energiu na záchranu života v skutočne extrémnej situácii. Konštantné účinky kortizolu však nepriaznivo ovplyvňujú telo, čo vedie k úbytku hmotnosti, potlačeniu imunity, rozvoju cukrovky a ochorenia kardiovaskulárneho systému. Vitamíny proti stresu Vám pomôžu túto situáciu napraviť.

granátové jablko

  1. Kyselina askorbová (vitamín C)

Dokázalo sa, že aj malý stres po dobu 20 minút ničí dennú dávku tela kyseliny askorbovej, čo je silný antioxidant. V dôsledku nedostatku vitamínu C sa imunitný systém oslabuje a objavuje sa únava. Keďže telo nemôže samostatne syntetizovať tento vitamín, je potrebné doplniť jeho rezervy pomocou aditív.

  1. Vitamíny skupiny B

B vitamíny zohrávajú rozhodujúcu úlohu v tele. Sú zodpovedné za vývoj a plnú činnosť nervového systému, a aktívne sa podieľajú na metabolizme. Okrem toho pomáhajú ďalším živinám stráviť sa lepšie a rýchlejšie.

  1. Aminokyseliny

Počas stresu telo spotrebuje aj aminokyseliny, ktoré sú zodpovedné za prenos nervových impulzov. Ak chcete ich vyplniť, môžete si vybrať doplnky s Omega-3. Okrem toho tieto vitamíny Vám  pomôžu zbaviť sa úzkosti a zlých pocitov, zlepšiť náladu a tiež sa zotaviť z dlhodobého stresu.

Súhlasím, že je nemožné si predstaviť moderný život bez stresu. A nezáleží na tom, či pracujete v kancelárii, sedíte na materskej dovolenke, študujete v inštitúte alebo ste v kreatívnom zamestnaní. Existuje mnoho dôvodov na stres. Môže to byť preťaženie, rýchlo sa blížiace termíny na predkladanie správ, problémy v osobnom živote, neustále škandály medzi susedmi a…