Dajte prednosť klasickému vysávaču

Dajte prednosť klasickému vysávaču

V dnešnej dobe máte mnoho možností. Na trhu a v obchodoch sa stretnete už aj so špeciálnymi vysávačmi, ktoré Vám byt povysávajú samé.  No toto síce malé a kompaktné zariadenie má aj viacero nevýhod, ktoré by ste mali brať v úvahu pri kúpe. Samozrejme, nechceme Vás odradiť, výhod je určite oveľa viac. No pre starších ľudí to môže byť problematické ale ak sa ho naučia ovládať je to aj obrovský pomocník.

čistič koberců

Nevýhody bezdrôtových vysávačov
1. Potreba nabíjania
Páči sa Vám to alebo nie, ale aj spotrebič s dlhou dobou roboty od baterky potrebuje nabitie. Ak ste náhodou na toto zabudli a našli ste spotrebič vybitým vtedy, keď ho súrne potrebujete, príjemného je vtedy málo.
Existujú však modely, v balení s ktorými máte aj špeciálne nabíjacie stanice pre ukladanie a nabitie. Toto Vám pomôže práve počas takých momentov.
2. Malý kontajner na odpadky
Spravidla bezdrôtové vysávače sa nemôžu pochváliť veľkými rozmermi kontajnera na odpadky. Toto však znamená, že majiteľ dlho srstých domácich chovancov bude musieť vyčistiť rezervoár od prachu viac, ako raz za upratovanie. Toto nie je až tak pohodlné.

lux

3. Vysoká cena
Za pohodlie vždy musíme doplácať a v tomto zmysle bezdrôtové vysávače nie sú výnimkou. Cena spotrebiča v porovnaní s obyčajným veľkým vysávačom je dosť vysoká. Ak potrebujete vysoký výkon, nabíjacia stanica a iné doplnkové funkcie, tak budete musieť priplatiť.

vysávání

Záver
Bezdrôtový vysávač je výborným pomocníkom pre majiteľov nie až tak veľkých bytov. On zíde rodinám s malými deťmi a tým, kto má vo zvyku držať doma čistotu a nezbierať špinu do veľkého upratovania. Avšak ak doma máte dlho srstné domáce zvieratá alebo máte veľa kobercov, tak budete musieť jeho vyprázdniť minimálne 2x za upratovanie. Alebo inou možnosťou je vybrať si drôtový vysávač, ktorý má vyšší výkon a má oveľa väčší kontajner.

V dnešnej dobe máte mnoho možností. Na trhu a v obchodoch sa stretnete už aj so špeciálnymi vysávačmi, ktoré Vám byt povysávajú samé.  No toto síce malé a kompaktné zariadenie má aj viacero nevýhod, ktoré by ste mali brať v úvahu pri kúpe. Samozrejme, nechceme Vás odradiť, výhod je určite oveľa viac. No pre starších ľudí to môže byť problematické…