Interiér za sklom

Interiér za sklom

Takmer v každej domácnosti kam prídete môžete vidieť spojenú kuchyňu s obývačkou a otvorenú celú dennú časť. Takýto priestor je mimoriadne moderný a pekný. No zamýšľali ste sa už aj nevýhodami celého otvoreného konceptu? Jednak ide o stratu súkromia, ale najmä sa vám predražujú náklady na energie. Pokiaľ máte vykúriť celé podlažie a zdržujte sa pritom iba v obývačke a kuchyni, zbytočne vám uniká teplo. Ako teda docieliť pocit otvoreného priestoru a pritom jednotlivé izby rozdeliť? Jednoducho použitím sklenených dverí.

sklenené dvere

Sklo je v dnešnej architektúre mimoriadne obľúbené. V interiéri pôsobí moderne a minimalisticky. Problémy tiež nie sú ani s jeho údržbou. Jednoducho povedané sklo je bezúdržbový materiál, vhodný na viaceré prvky v interiéri. V prípade sklenených dverí máte možnosť uzatvoriť jednotlivé izby, ale na pohľad budú stala súčasťou jedného priestor. Najčastejšie osádzanie sklenených dverí je vo vstupnej hale a na pracovňu. Potrebujete mať však v pracovni väčšie súkromie a nechcete aby vás pri práci niekto videl? Ani to nie je dôvod, prečo by ste nemohli použiť sklenené dvere.

dvere

Sklo na dverách môže byť v rôznych prevedeniach. Vybrať si môžete z číreho skla alebo v pieskovanom prevedení. Na miestnosti, kde by nemal padať zrak okolia sa využíva aj matné nepriehľadné sklo. Dôvodom, prečo mnohých sklenené dvere odrádzajú je bezpečnosť. Na výrobu sklenených dverí sa používa kalené bezpečnostné sklo, ktoré je veľmi pevné a tvrdé a bežný chod domácnosti ich nedokáže rozbiť. Hrúbka skla je poväčšine 8 mm. Svoje dvere si môžete tiež ozdobiť rôznymi individuálnymi vzormi či motívmi vytvorenými pieskovaním, lepením grafickej fólie alebo priamou potlačou na sklo. V prípade záujmu o sklenené dvere Lmmont.sk navštívte stránku a pozrite si ponuku sklenených dverí, ktoré sú budúcnosťou interiérového dizajnu.

Takmer v každej domácnosti kam prídete môžete vidieť spojenú kuchyňu s obývačkou a otvorenú celú dennú časť. Takýto priestor je mimoriadne moderný a pekný. No zamýšľali ste sa už aj nevýhodami celého otvoreného konceptu? Jednak ide o stratu súkromia, ale najmä sa vám predražujú náklady na energie. Pokiaľ máte vykúriť celé podlažie a zdržujte sa…