Aj malý balkón vám môže poskytnúť veľa pohodlia

Aj malý balkón vám môže poskytnúť veľa pohodlia


Máte malý balkón, a preto ste sa ho naučili nevyužívať? To je chyba. Malý balkón mám aj ja a je to moje najobľúbenejšie miesto v mojom byte. Aj balkón so skutočne malým pôdorysom môžete pri troške šikovnosti prečarovať na pohodlné a na pohľad priestranné miesto. Ukážem vám ako na to.
 Biela budova s dvoma malými balkónmi.jpg

Väčšie, nutné – nenutné úpravy

Pri malých balkónoch sú rozhodujúce tri veci, ktoré vám uberajú z miesta a ktorých by ste sa mali zbaviť. Prvou z nich je parapetná doska, ktorá býva na niektorých balkónoch, ktoré sú prepojené s bytom oknom. Parapetu dajte preč, pretože zaberá zbytočne veľa miesta. Druhou takouto vecou je šnúra na bielizeň, ktorá sa tiahne cez celý balkón, tú zrušte tiež. No a do tretice tu máme balkonove zbradlie lmmont.sk. Na malých balkónoch by ste mali siahnuť po takom zábradlí, ktoré do priestoru zasahuje len minimálne alebo vôbec. Neverili by ste, koľko priestoru získate, ak si necháte zábradlie vymeniť a posuniete ho len o päť centimetrov.
 

Pozor na nábytok

No a už sa dostávame k zariadeniu balkóna. Malinký stolček, kde si položíte kávu a poprípade  popolník, jedno kreslo pre vás, jedno pre manžela alebo návštevy a úchyty, na ktoré môžete pripevniť kvetináče, ktoré môžu visieť na stenách, zo stropu alebo byť prichytené na zábradlí. To je všetko, čo potrebujete na svojom malom balkóne mať.  všetko navyše vám uberá z priestoru, a to ako reálne, tak opticky. Takže si na balkón dajte naozaj iba nevyhnutný nábytok a snažte sa to nepreháňať s dekoráciami.
 Maličký balkón na oranžovom dome s červenými muškátmi.jpg

Farby robia svoje

Tak ako v interiéri, aj na balkóne svoju úlohu zohrávajú farby. Pre najlepší efekt použite kombináciu svetlých a vyslovene tmavých farieb, čím však nemám na mysli čiernobielu. Steny môžete napríklad natrieť na bielo a na jednej stene urobiť hrubé tyrkysové pásy, od vrchu až po zem. Takéto detaily a hra s farbami urobí naozaj svoje. Radiť vám, čo presne pomôže na vašom balkóne, je dosť náročné, takže skúšajte, kombinujte a uvidíte sami.

Máte malý balkón, a preto ste sa ho naučili nevyužívať? To je chyba. Malý balkón mám aj ja a je to moje najobľúbenejšie miesto v mojom byte. Aj balkón so skutočne malým pôdorysom môžete pri troške šikovnosti prečarovať na pohodlné a na pohľad priestranné miesto. Ukážem vám ako na to.   Väčšie, nutné – nenutné úpravy Pri malých balkónoch…